bafra spor
25 Mayıs 2019 Cumartesi Saat 16:58
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaz Futbol Turnuvası
07 Ekim 2013 Pazartesi Saat 16:38
30 Ağustos Zafer Kupası 6.Yaz Futbol Turnuvası Bu sene 6.sı düzenlenen 30 Ağustos Zafer Kupası 6.Yaz Futbol Turnuvası 01 Ağustos Perşembe günü başladı.14 takımın katılım sağladığı turnuva kıyasıya 1

Bu sene 6.sı düzenlenen 30 Ağustos Zafer Kupası 6.Yaz Futbol Turnuvası 01 Ağustos Perşembe günü başladı.14 takımın katılım sağladığı turnuva kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. A ve B olarak 2 grup halinde oynanan karşılaşmalarda her grubun ilk 4 sırasındaki takımlar çeyrek finale yükseldi. Eleme usulü ile sırasıyla çeyrek final, yarı final ve final maçları oynandı.


13 Eylül Cuma gününde oynanan yarı final maçlarının sonucunda YAYLA PİDE ve İMAJ PASTANESİ takımları finale kaldı. Yarı final ilk maçında Yayla Pide – Kamyon Dürüm 55 takımını 7-2 mağlup etti. Sonrasında oynanan TOPKAYA İNŞAAT-İMAJ PASTANESİ maçı nefesleri kesti. Büyük heyecana sahne olan karşılaşmanın normal süresi 2-2 sona erdi. 5’er dk’lık iki uzatma devresinde de eşitlik bozulmayınca penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarında İMAJ PASTANESİ  15-14 galip gelerek adını finale yazdırdı.

Final karşılaşmasında karşı karşıya gelen YAYLA PİDE – İMAJ PASTANESİ takımlarını üst düzey bir performans ve istekle mücadele ettiler. Futbolseverlere hem yüksek düzeyde mücadelenin olduğu hem de fair play duygularının ve davranışlarının ön planda olduğu bir final maçı izlettiler. Çok çekişmeli geçen maçın sonucunda  İMAJ PASTANESİ – YAYLA PİDE’Yİ 5-3 mağlup ederek ŞAMPİYON OLDU.

Organizatör Çağrı TOMAÇ;’’ 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar'da zaferle sonuçlanan meydan muhaberesi ile Türk milleti Batılı güçleri dize getirmiş ve tüm dünyaya Çılgın Türklerin boyunduruk altına alınamayacağını bir kez daha göstermişti. Büyük zaferler kazanılmış bu günlerimiz ve bunun gibi tüm milli bayramlarımız; bugünümüze ve yarınlarımıza ışık tutmalıdır. Biz tarihimize lâyık olmaya ve aldığımız bayrağı ileriye taşımaya mecburuz. Bu bizim en birinci görevimiz. Şanlı Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum
.

Ayrıca belirtmek isterim, her geçen sene turnuva kültürü Bafra’da daha da olgunlaşarak devam ediyor. Düzenlemiş olduğumuz turnuvamız adına yakışır bir şekilde yapıldı. Tüm bunların bütününde; Turnuvamıza katılım nezaketi gösteren tüm sponsor firmalara, katılım sağlayan tüm sporcu arkadaşlara, turnuvamızın ilk organize edilmesine vesile olan, birinci serinin başlangıcından 6. Seriye kadar gelinen organizasyonun tümünde en önemli yere sahip olup Garnizon Komutanlığı bünyesinde hiçbir desteğini esirgemeden yanımda olan Sayın abim (E)Per. Kd. Alb. Metin Özdemir’e, turnuva organizesinde tüm benliğiyle bana yardımcı olup en büyük destekçim olan Hüseyin BUÇAN’a, emeği geçen ve grup maçlarında hakemlik yaparak bize destek veren kardeşim Özgür SABANCIOĞLU’na, bu sene ve her sene gelerek yanımızda olan ve final maçını yöneten çok sevdiğimiz Ali GÜRLER hocamıza saygılarımla teşekkür ediyorum. İleri ki senelerde daha kapsamlı daha çok katılımlı ve bu duyguları herkese yaşatabilecek bu tarz organizasyonları yapmayı çok istiyorum. Bafra’mızın bu ve bundan daha büyük organizasyonlara lâyık olduğunu düşünüyorum. Türk milleti için apayrı önemi olan 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI adına turnuva yapmaktan ve bunu geleneksel bir şekilde her sene sürdürmekten de onur duyuyorum.
Ulu önder Atatürk’ün şu sözleri ile bitirmek istiyorum.  
‘’Efendiler, Afyonkarahisar - Dumlupınar Meydan Muharebesi ve onun son safhası olan bu 30 Ağustos Muharebesi Türk tarihinin en mühim bir dönüm noktasını teşkil eder. Tarihi millîmiz çok büyük ve çok parlak zaferlerle doludur. Fakat Türk milletinin burada ihraz ettiği zafer kadar neticei kat'iyeli ve bütün tarihe, yalnız bizim tarihimize değil, cihan tarihine yeni cereyan vermekte kat'i tesirli bir meydan muharebesi hatırlamıyorum. 
       
Hiç şüphe etmemelidir ki, yeni Türk Devletinin, genç Türk Cumhuriyetinin temeli burada tarsin olundu. Hayatı ebediyesi burada tetviç olundu. Bu sahada akan Türk kanları, bu semada pervaz eden şehit ruhları devlet ve Cumhuriyetimizin ebedî muhafızlarıdır. Burada esasını vâzettiğimiz ''Şehit Asker'' âbidesi işte o ruhları, o ruhlarla beraber gazi arkadaşlarını, fedakâr ve kahraman Türk milletini temsil edecektir. Bu âbide, Türk vatanına göz dikeceklere Türk'ün 30 Ağustos günündeki ateşini, süngüsünü, savletini, kudret ve iradesindeki şiddeti hatırlatacaktır. 
Ödüller  :
Turnuvaya katılan tüm takım sponsorlarına teşekkür plaketleri verildi. Ayrıca;
 
Turnuva Şampiyonu           : İMAJ PASTANESİ               Kupa ve plaketleri verildi.
Turnuva 2.si                         : YAYLA PİDE                       Kupa ve plaketleri verildi
Turnuva 3.sü                       : TOPKAYA İNŞAAT             Kupa ve plaketleri verildi
En centilmen Takım             : SEMİZ GAYRİMENKUL     Kupa ve plaketleri verildi
En centilmen Oyuncu          : Cem BEYAZIT                      Özel ödül verildi
Turnuva Hakemi                  : Özgür SABANCIOĞLU      Plaket verildi
Final maçı Hakemi               : Ali GÜRLER                         Plaket verildi
TURNUVAMIZA KATILIM SAĞLAYAN TÜM TAKIMLAR              :
-          İMAJ PASTANESİ
-          YAYLA PİDE
-          TOPKAYA İNŞAAT
-          KAMYON DÜRÜM 55
-          GENÇLİK KOLLARI
-          RAMİS BABA ÇAY EVİ
-          DIAMOND CAFE
-          KAYRA HALI YIKAMA
-          İPEK CARTEK
-          BAFRA MÜFTÜLÜĞÜ
-          AYDIN KAROSER
-          AKTEKKESPOR
-          SEMİZ GAYRİMENKUL
-          İNTERTİM
Bu yazı toplam 1718 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ARŞİVDE ARA