bafra spor
25 Eylül 2017 Pazartesi Saat 10:55
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nedim Hoca İle Spor Gündemi
28 Ekim 2009 Çarşamba Saat 02:12
Nedim Hoca İle Spor Gündemi Başlıyor

Nedim Hoca İle Spor  Gündemi Başlıyor CANLI YAYIN

Nedim Hoca İle Spor  Gündemi Başlıyor  KONU :  Bafra Belediye  Spor ,

Nedim Hoca " Bafra Belediye SPOR geçmiş yönetim deki usulsuzlukler yüzünden Savcılıkta ifade verdim konun detayini sizler le paylaşmak isterdim ama şu an da soruçturma devam ettigi için gerekli acıklamıyı yapmamız yanlış olur ama ilerliyen zaman sizlele bunu paylaşcam ve kamUoyu herşeyi bilcek orda usulsuzluklerini sizlere anlatıgımda o kişiler sokağa çıkamayacaklar.

Konu Bafra Belediye Spor  külübümüzün Basın Toplantısını anlatan Nedim Hoca "Hüseyin Çamaş Basına kavaltı verdi Ve ilk Basın Acıklasını Yönetimi ile Yaptı Kübünün basın acıklamsı"

Kulübümüzün 30.Haziran.2009 tarihinde yapmış olduğu olağanüstü genel kurulu ile göreve geldik.

Göreve geldiğimizde kulübümüzü teslim aldığımız tabloyu bugüne kadar basınımızla ve spor kamuoyu ile paylaşmadık. Çünkü çok acil yapılması gereken çalışmalarımız vardı. Bu nedenle şu ana kadar da yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Bu yoğunluğun neler olduğunu paylaşmadan önce devraldığımız tabloyu sizlerle paylaşmak istiyorum. 

-Göreve geldiğimiz de kulübümüzün elektrik, telefon ve interneti kesikti. Kulübümüz hem karanlık hem de dünya ile irtibatı kesikti. - Tesisler ve stadımız ise perişan bir haldeydi. Bu perişanlığın fotoğrafları ve CD lerini sizlerle paylaşsak gerçekten ilçemiz ve futbol adına büyük üzüntü duyardınız

- Geçmiş dönem kulübümüze hizmet etmiş Futbolculara olan borçlar nedeniyle Federasyon lisans çıkartmamıza izin vermiyordu. 

- Kulübümüzün banka hesaplarına bloke konulmuş durumdaydı. Bankalar üzerinden işlem yapılması mümkün değildi.  Federasyondan gelen isim hakkımızı dahi alamıyorduk.

- İddaa Genel Müdürlüğü ve TFF nezdinde Sosyal Güvenlik Kurumu ve futbolcular tarafından alacakları için haciz konulmuştu.

Kulübümüzün gecen sezonki biriken 220.000 TL tutarında ki iddaa gelirine eski bir yöneticisi tarafından haciz işlemi yapılmış. Bu para alınmış, bu para alınırken 20.000 TL gibi haciz masrafı da kulübümüzden çıkmış ve daha da alacağımız var diye haciz işlemi hala devam ettirilmektedir.

- Kulübümüzle sözleşmesi devam eden sadece 1 futbolcumuz bulunmaktaydı. Bu futbolcumuz da kalecimiz Ersin Köken’di. Kalecimiz ve tüm futbolcularımıza 21 maçtır. Maç başları ile ilgili bir tek kuruş ödenmemişti.

Göreve geldiğimiz gün Kulübümüz ana borçları şu şekildeydi:

1- 2007-2008 sezonu futbolcu borçları: 120.000. TL( faizler hariç)

2- 2008-2009 sezonu futbolcu borçları: 300.000. TL ( faizler hariç)

3- Sigorta borçları                                              : 340.000. TL ( Faizi işliyor)

4- Elektrik borcu                                   : 24.000. TL

5- Vergi dairesi borçları                       : 215.000. TL ( faizi işliyor)

6- Personel, telefon ve firma borçları : 40.000. TL

Olmak üzere 1.039.000. TL yi aşıyordu. 

İşte bizim devraldığımız tablo bu şekildeydi. Her tarafa Borçlu, tesisleri ve stadı perişan, sadece bir futbolcusu olan, hiçbir spor malzemesi, forması ve topları dahi olmayan bir kulüp durumundaydık.

Başta Belediye Başkanımız Sayın Zihni Şahin Bey’in önderliğinde yönetim kurulunda ki 7 arkadaşımızla beraber bugüne kadar iyi niyet ve samimiyetle yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Bu dönemde:

- Elektrik, telefon ve internetimizi açtırdık,

- Tesislerimizi bakıma aldık. Yatakhane ve yemekhanemizi kullanılır hale getirdik. Yatakhanemizin, nevresimleri ve karyolaları tamamen değiştirildi. Boya ve genel temizlikleri yapıldı. Tesislerimizin çevresi düzenledik

KONU : SÜPER Genç " ben ogün isteseyim o görevi bırakmazdım o İstedigim süper genç Olamayacak diye Bıraktım hakkımda da çok şey soylediler bunu da o çocukaların beni dinlediklerinde bana hak vereceklerini biliyorum.

Tek adamlar beni Yanlış anlıyor  onlarıda burda sıkıntıya sokmak ıstemıyorum ben  yıllarca emek vermişsem  saygı isterim bana saygı duyamazsa  gücenirim benden zarar değil  fayda gelir. Ben alt yapı konusunda iyi eğitim aldım ve bu Eğitimi verdim.

Ben Türkiye şampiyonusuna götürdüm futbolcularla çalşırken  ama  imkansılıklar ve bazen programda ara ara anlatıgım DERİN GÜÇLER engelledi maddi sıkıntılar ve derin güçler sonucu engelledim. ben sadece tavsiyelerime bir abi olarak  tavsıyelerime kulak verilmesini istemem benim en doğal hakım değilmi  ama bazılar benim sanki  onların yerinde gözüm varmış havasına giriyor oyle bir sey olamaycaktır ben antenetor olmayacagım bıraktım.

Biz Süper Gençi Kurduk ama bu yeterli değil  burda bir çarpıklık var, ben birleyler diyecektim ama desem yanlış anlarlar yani ben bir şey diyince yasa gibi Anlaşılıyor bu da hemen erol servet baglara  gidiyor eş dost toplantısında konuşuyoruz bazı arkadaşlar bu konuşmalara ekleme yapiyorlar ve yanlış anlaşılıyor  hiç mi konuşmaycagız  o  kadar emek vermişiz bırakında konuşma hakkım olsun ben doğru konuşuyorum  onlara yanlış aktarılıyor. ozaman cıkalım burda televızyonda konuşalım dıyorum  ama kimse gelmiyor cıkalım  bafra spor`u yada siz cıkın konuşun işte burdayım ben o kişiler anca perde arkasında konuşmayı biliyorlar.

KONU :  eski yönetim borçlarınızı ödeyin Nedim Hoca ile Spor Gündemi Program'ında eski yönetimin Bafra Belediye Spor'u borç batağına bırakan Yöneticilere sesleniyor...!

Nedim Hoca;"Bu kulübun borçlarını ödeyin...!Şuan ki yönetimdeki arkadaşlara aralarında toplanıp aralarında KUMBARA kurup artık kaç lira atarlarsa kulübe yardımcı olmaları lazım...Bu Bafra hepimizin Bafra'sı eski yönetimdeki arkadaşların bir araya gelip yardımcı olmaları nihayetinde onlarda bu Bafra'nın çocukları...Arkadaşlar katkı yapsınlar bende yapacam onlarda sıkıntıyı anlatsın!Bafra Belediye Spor'u borç batağından çıkartsınlar,mahkemelerle uğraşmayalım..."dedi.

Sözlerine Devam Eden Nedim Hoca;"Spor malzemesi dahi olmayan bir kulüp durumundayız.Kulüp yönetimi gelmiş spor odasında malzeme yok diyor yok zaten.İşte hep biz bahsediyoruz  ya derin güçler  emir veriyorlar bir tane spor malzemesi kalmıyor.İdareci malzeme odasına bakıyor Bir tane yara pantı bile bulunamıyor.İdareci gidiyor istiyor.Ozaman diyorlar gene geldiler.Eee ozaman bir daki seneler gene aynı.Bir tane vicdan  sahip cıkıp demedi...diyen kim? Cevap Nedim Hoca...Ne oldu Nedim Hoca kötü oldu...Bana bunu diyenler bu memleket için ne yaptılar...İnsan içinde Allah korkusu olmayınca böyle oluyor,zamanı gelince herşey ortaya çıkar." Dedi.

KONU: Erol Hoca Ünye Maçını Kaybedersem İstifa Ederim Dedi...!Nereden çıktı dedim,yenilirsek size söylediğimi yazarsınız dedi.Yazmam konusunda da ısrar etti.Hocaya birisi veya birileri birşeyler dedi ve tedirgin etti,yazim mi dedim yadım,bu resti herkes gördü,kimse kacak cevaplarla güreş tutmasına gerek yok.Bafra'da %50'si kare papaz çıkardı,gerçek bu herkes şapa oturdu.Bu restini TEBRİK EDİYORUM İYİ OYNADILAR.Ama takım mhakkkındaki görüşlerimde birşey şekilenmiyecek ne oldu da seyirci bu hale geldi.Niye seyirci yenilsinde muhaleset yapalım diyor!Geçmişteki insan üstündeki yansımaları dır.Maç sonunda Ünye'de tabloyu görünce şaşırdım..Allah'tan düzeldi de sonra hoca el ele takım el ele gibi tezahuratlar oldu.Erol Hoca'nın dediği oldu..Erol Hoca bu galibiyetten sonra büyük bir motivasyona uğrdı,bu maçı aldıktan sonra kendine göre kurallarını ortaya koyacaktır.Bu tarihe kadar Erol Hoca'ya tanılan imkan kimseye tanılmamıştır.Sadi Hoca'ya bile tanınmamıştır.Erol Hoca'nın restinden bizim geri restimizden Erol Hoca şuan bir adım önde tabi buda tehlikeli bir süreçtir.İnsanlar bu maç olmaz sonraki maç oda olmazsa bir sonraki maç tabi takım bizim takım kimse şahsi istekleri sonucu hayallere girmesinler maça başladığımızda bir iki oyuncunun iyi oturduğuna inanıyorum,bazı futbolcuların biraz gezginci olması takımda biraz etkili olmuştur.Uzun top atışına dayalı oyunların herzaman geçerli olacağına inanıyorum takım en hırslı maçı oynadı,çok büyük inanç ve hırsla saldırdı,maçın bir bölümünde hangi takım alaçak demeye başladım,baktım Ünye Spor'da bizim gibi uzun toplarla oynamaya başladı.Özcan cok iyi oynadı çokta etkili oynadı,attığı toplarda çok isabet kaydettim,Önündeki arkadaşların topu iyi kullanmasıda çok iyi oldu.Önümüzdeki günlerde inşallah aynı şekilde devam eder.İnşallah Bulancak maçıda bu şekilde olur.Böyle olursa iyi gider.Bu maçtaki hırsla iyi oynarlarsa idareyi ve benide mahcup ederler.

Gözde TV'de Nedim Hoca ile Olan spor gündemi programını sonlandıran Nedim Hoca;"Bafra Belediye Spor,U18 Süper Genç' ve Bafra Belediye Spor Yönetimine başarılar diledi
Bu yazı toplam 3149 defa okundu.
nedim hoca
Nedim Hoca
savaş kardeşim,anlattığın olaylarla senin zamanından beri mücadele ettiğimi biliyorsun,ama ilk defa bu sene iyi niyetli iki başkanımız var ve ellerindengeleni yapmaya çalışıyorlar...kötü niyetliler yok değil ama zamanlada onları halledeceklerini düşünüyorum..sanada sevgilerimi iletiyorum..yorumlarını bafra gazetesi.com ..adresine yollarsan ayrıca sevinirim.
06 Kasım 2009 Cuma Saat 12:42
savas kalender
yazinin devami
ama herkez benim imza attigimi biliyordu,arkadaslarima dalga konusu olabilirdim bak imza atti sonradan külüp istemiyor derler diye,o zamanin parasi yanlis hatirlamiyorsam 3´,5 milyon verdim bu konuyu 17 senedir kimseye anlatmadim,demek istedigim bu kulüpte bu paralara tenezül edenler bile var hocam,almanyadan iki tane mükemmel iki futbolcu getirmek istedim bonservisleri bana ayit olacakti,masraflari bana ayit olacakti,kac kere aradim geri aramadilar bile,ama suan ikiside ikinci likte oynuyor.
05 Kasım 2009 Perşembe Saat 01:36
savas kalender
güzel ve dogru yaziyorsunuz hocam ama anlicak kapasite varmi acaba
bafrali yöeticiler zamanindan beri bunu yapiyor hacam,ben daha ileriye gidecem siz beni tanirsiniz ben savas eski bir futbolcuyum ve suan yurt disinda yasiyorum,sene 1993 beni takimimiz profosyönel imza atmami istediler ve imza attim,karsiliginda birsene para almayacaktim cünki benim memleketimin takimiydi ve para benim icin ikinci plandaydi nasilsa kazanirdim ileride,ve bana denildiki isim vermicem,takimimiz zor durumda islem parasini kendi cebinden ödiceksin dendi sasirmistim .devami....
05 Kasım 2009 Perşembe Saat 01:29
ARŞİVDE ARA