bafra spor
27 Temmuz 2017 Perşembe Saat 11:48
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maç Analizi
07 Ekim 2013 Pazartesi Saat 20:04
Bu zor dönemde görev yapan LEVENT VE ZEKERİYA hocaya teşekkür etmek lazım. Bu maçta oyunsal ve taktik anlamda müthiş yanlışlıklara imza attığımızı da görmek lazım.

Üzülmek yerine bu maçtan ders alınması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca son iki maçtan alınan 4 puan bizim takım açısından olumlu olmuştur.  

Bu zor dönemde görev yapan LEVENT VE ZEKERİYA hocaya teşekkür etmek lazım. Bu maçta oyunsal ve taktik anlamda müthiş yanlışlıklara imza attığımızı da görmek lazım. Maçın başlaması ile pas yüzdemizin çok düşük olacağı ve atacağımız golün tesadfen oluşacağını tabiî ki düşünemezdik.Galip duruma geçince taktik anlamda bekleme oyununu düşünüp uygulamaya koyabilse idik maçı alabilir ve çok avantajlı olabilirdik.

Fakat futbolun talihsizliğini yaşadık ve merkezde oynayan oyuncumuzun kırmızı kart görmesi bütün şartları aleyhimize çevirdi.Dakikalar ilerledikçe panik yapmamız ve yanlış koşularla bazı oyuncularımızın aşırı yıpranması ise esir bir futbol oynamamıza sebep oldu.Rakip takımın 10 numaralı oyuncusunun orta alanda eline aldığı hakimiyeti kolaylaştıracak  ve etkinliğini artıracak değişikliklere imza atınca sonuç kendini ortaya koyuyordu.Yani biz ağır tempolu oyuncularla değişiklikler yaparak adeta davetiye çıkardık rakibe.Tabiki bu oyundaki taktiksel yanlışlarımızın  ürettiği bazı futbolcularımızda kendini göstermesine vesile olmuştur.

Özellikle GÖKHAN,BERKANT,BATINAY,BÜNYAMİN takımın can siper  oynayan oyuncuları olarak ve skoru tutan futbolcular olarak tebrik edilmesi gerekir diye düşünüyorum.Ders çıkarmamız gereken konular arasına ise YEDEK kulübesini de koymak lazım diyorum.Çünkü yedek kulübesi bir hocanın en büyük silahıdır ve duygusal ilişkilerle yürütülmemesi gerekir.Oyunu son bölümlerinde dinamik ve çabuk oyuncu bulamamanın ezikliğini feci şekilde yaşadık.Ve bazı futbolcular konusunda bu kadar zorlama olursa maazallah takım güp diye gider ve taraftara anlatamazsınız.Tabiî ki ben heyecana ve acemiliğe verirken çok önemli olduğunada vurgu yapmak istiyorum.

Ben yazımı ele aldığımda takımımızın yeni hocasının samsundan ve isminin HAKKI HOCAOĞLU olduğunu öğrendim.Kendisine ve yardımcı hocası olacak ZEKERİYA hocaya başarılar dilerim.Ayrıca bu iki maçlık periyoda görevini layıkı ile yapan genel kaptan KARA MEHMETİDE tebrik ediyorum.Saygılarımla.

Bu yazı toplam 1639 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ARŞİVDE ARA