bafra spor
25 Kasım 2017 Cumartesi Saat 07:00
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DESTEĞİ SONUNA KADAR VERECEĞİM
06 Ekim 2013 Pazar Saat 02:20
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin 1930Bafraspor kongresinde çok yönlü açıklamalarda bulundu.Geçmiş yıllarda yapılan yanlışlıklara değinen başkan Zihni Şahin geçmişten ders çıkarmayı bilmeliyiz.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin 1930Bafraspor kongresinde çok yönlü açıklamalarda bulundu.Geçmiş yıllarda yapılan yanlışlıklara değinen başkan Zihni Şahin geçmişten ders çıkarmayı bilmeliyiz.

GEÇMİŞTE TECRÜBESİZDİK!

Zihni Şahin,”Göreve geldiğimiz dönemde 3.Ligde olan bir takımı almıştık.O zaman ki şartlarda aşırı yoğunluk ve bu işin tecrübesinin olmadığımızdan bizlerin de yapmış olduğu hatalardan dolayı tabi kötü niyetlerden dolayı değil fazla iyi olduğumuzdan dolayı takımımızı düşürdük.O zamanlarda takımın her zaman yanında olduk,maddi manevi desteğimizi o zamanda takımımızdan esirgemedik.Ondan sonraki dönemde sizlerinde bildiği gibi hep direkten döndük.Bu sene nasip oldu,pek fazla da iddialı olmayalım dedik.Takımımızı gene kurduk.Her şey nasip meselesi takımımız bu sene çıktı.Bafra’mıza hayırlı olsun.”

HATALARIN ANALİZİNİ İYİ YAPIN!

Başkan Şahin,”Bundan sonraki süreçte daha önceki hataları yapmadan,Bu güne kadar nerelerde hatalar yapmış nerelerde yanlış yapmışız bunların iyi analizini çıkarırsak ,kulüp yönetimi iyi bir takım oluşturur.İyi bir kadro iyi bir teknik yönetimle başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.Nedense hep istedim,iyi bir teknik direktör bulup 4-5 sene takımın başında olup ağabeylik yapacak bir teknik çalıştırıcı bulamadık.Ne oldu oldu bilmiyorum her sene hocalarla yollarımızı ayırmak zorunda kaldık.O bakımdan buda bizim için bir şansızlık oldu.İnşallah kalıcı bir hoca bulup,alt yapılarımızda bulunan hocalarımızla beraber alt yapının iyi yetişmesi oralarla olan çalışmaların başarılı olacağına da inanıyorum.”

HATIRLA FUTBOLCU ALMAYIN,DUYGUSAL HAREKET ETMEYİN!

Zihni Şahin,”Bizler gene 1930Bafraspor’un her zaman yanında olacağız,yönetimdeki arkadaşlara desteğimizi sürdüreceğiz.Ancak bir şeyi ifade etmek istiyorum. Zaman zaman bize geliyor,kıramayacağımız arkadaşlarımız bir futbolcu için bizlere geliyor.Bir futbolcu için şunu alın bunu alın diye Belediye Başkanı olarak söylemedim.Bundan sonrada söylemeyi de düşünmüyorum.Tamamen bunu yönetimdeki arkadaşlara bırakıyorum.Şahsen ben hatırla,duygusal hareket edilip şu futbolcu alınsın diye hiç kimse gelmezsin.Bunu yapacak kişiler teknik heyet,yönetim ve başkandır.Bu zamana kadar benim açımdan futbolcu talebi olmamıştır bundan sonra da olmayacaktır.Hani derler ya sizlere Zihni Başkan alın dedi mi alınır bu zamana kadar böyle bir şey olmamıştır,Bundan sonrada olmayacaktır.” Dedi.

BENİM İŞİM BAŞIMDAN AŞKIN!

Sözlerine devam eden Zihni Şahin,”İyi günler oldu,kötü günlerde oldu,sizlerin huzurunda taraftarımıza da teşekkür ediyorum,onlarda yağmur çamur demeden bu takıma desteklerini verdiler.Benim aradığım vatandaşlarımızda şu,Bafraspor herkesin ne benim ne senin bu takım herkesin,herkesin bu taşın altına elini koyması gerekir,Ben bir bir Belediye başkanıyım benim işim başımdan aşkın yönetici arkadaşlar bana iş bırakmayacak,bu yöneticilere ben destekçiyim ,çok fazla miktarda değil her kese inilip maddi anlamda çok fazla miktarlar olmadan yardımlar alına bilir.Bunu hep beraber yapalım herkes katkı sağlasın,kapıların arkasında kahve köşelerinde çay ocaklarında dedi kodu üretmek çok kolay,ama bakın işte gördünüz geçende kongre yapılamadı.Hani o yiğitler…Kim inandırıcı bir proje ile yanımıza geldi de biz bu kulübü vermedik.Keşke belediye hep yedekte dursa birileri bu takımı alsa da götürse ben buna gönülden razıyım böyle bir şey olmadığından gene belediye yürütsün deniliyor.Hep belediye ile bu işler olmuyor.” Dedi.

ÇAMAŞ’I KUTLUYORUM

Açıklamalarına devam eden Zihni Şahin,”Ayrıca Hüseyin Başkanı kutlamak istiyorum.Çok etkili yönetim olmasa da bizlere gelen söyleyişiler de diğer kulüp yetkililerinden,sporda tanışma ve kaynaşma adına güzel adımlar atılmalıdır.Gelen kulüp yöneticilerinin çoğu bizler burada ağırladık.Bafra’nın yöresel yemeklerini ve konaklamalarını yaptık.Bu etapta Hüseyin Başkan gelenleri çok iyi ağırladı.Onun içindir ki bundan da ben çok memnunum.İnşallah 3.Ligde Hüseyin Çamaş’ın ustalık devresi geçirir.”

DESTEĞİ SONUNA KADAR VERECEĞİM.

Sözlerini toparlayan Başkan Zihni Şahin,‘Bizi istemeyi bizde istemeyiz’ bir anlayışla ilk sene takımımız düştü.Bir kaç kişi istemiyoruz deyip tamam gidin dedik.Futbol adına büyük bir yanlışmış onu fark edemedik.Yerine gelecek arkadaşlar buluruz deyince,yerine de arkadaşlar bulamayınca takım şöyle böyle derken sallana sallana düştü.O seneki yapılan takım ligde kötü değildi iyi bir konumdaydı.Bunlara yol vermemiz bizleri zor duruma düşürdü.Eksiğimizi de söylüyoruz,gerçekler budur.O bakımdan taraftar olarak,yöneticiler olarak ve teknik kadro olarak birlik beraberliğimizi sağlayarak bir birlerimizin eksiklerini görerek yolumuza devam etmeliyiz.3.ligde güzel bir dayanışma olursa ileride 2.lige niye çıkmayalım.2.lige çıkacağımıza da inanıyorum.Ben burada var olduğum sürece belediyeden yasal olarak kanuni yollarla ne kadar destek vermeyi sonuna kadar kullanacağımı samimi şekilde ifade etmek istiyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.
Bu yazı toplam 1474 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ARŞİVDE ARA