bafra spor
19 Eylül 2017 Salı Saat 16:34
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAFRASPOR BAŞKANI KİM OLACAK!
24 Ağustos 2012 Cuma Saat 21:16
Kimler nasıl yöneticilik yaptılar da bu hale geldik ve şimdi herkes ağzını açmış ZİHNİ başkanın kime işaret edeceğini bekliyor

İki Kongre yaşamamıza rağmen hala bir başkan adayı ortaya çıkmamış olması futbol adına nerelere geldiğimizin açık bir kanıtıdır. Elde ne bir futbolcu var nede gelir olabilecek maddi bir kaynak var. Kimler nasıl yöneticilik yaptılar da bu hale geldik ve şimdi herkes ağzını açmış ZİHNİ başkanın kime işaret edeceğini bekliyor.  

Bafralı gençlerimize şans vermeyerek futbol yaşamlarını bitiren yöneticilere ne kadar kızsak azdır. Bugünlerde ise bu yanlışlıkların bedelini ödüyoruz, ödemeye de devam edeceğiz gibi. HÜSEYİN ÇAMAŞ aday olmadığına göre hangi babayiğit aday olacak bunu göreceğiz. İyi niyetle aday olmak isteyenlerin ise en büyük korkusu maddiyat olunca tabiî ki ortaya çıkmaya çekiniyorlar.

Oysaki geçtiğimiz sezon 3. lig fırsatını yakalamış olsaydık belki iddia gelirleri ile daha cazibeli hale gelebilirdik. ( tabii bu gelirler üzerinde de büyük hacizler olduğunu da unutmamalıyız.) Ama bazı yöneticilerimizin çok aleni hataları dahi görmemezlikten gelerek üstünü örtmesi 3. lige çıkmamızın en büyük engeli olmuştur. İlginç yanı ise futbolcular ve teknik kadrolar arasında yaşanan bu olayların başkanlardan saklanmasıdır. Maalesef takımı üç dört futbolcuya esir edince bilinen tablo ortaya çıkmış oldu. Kimseyi suçlamak istemem ama gerçeklerin bilindiğini de kimse unutmasın.

Gelinen bu ortamı sağlayan bazı kişilerin umarım ben bir daha yöneticilik yapayım diye ortaya çıkmamaları gerekir. Ben yaşananları ihanet olarak görüyor ve öyle adlandırıyorum.
Büyük ihtimalle yeni bir kongre süreci daha yaşayacağız ve bu ramazan ayı içerisinde olacaktır. Başkan adayı olacak kişilere şu tavsiyelerde bulunmak isterim. Şampiyonluk parolası ile yola çıkmayın ve bu konuda telkinde bulunanlara da itibar etmeyiniz. Çünkü geliri ve futbolcusu olmayan bir futbol takımı yönetmek çok zordur ve sonu yoktur. Öncelikle bu konularda iyileştirme yapacak TEKNİK VE İDARİ BİRBEYİN TAKIMI oluşturup Bafralı futbolcularımızın potansiyellerini ve sayısını artırıcı önlemler geliştirmeye bakılmalıdır. Ben gayet iyi biliyorum ki Zihni başkan bu konularda yöneticilerimizi defalarca uyarmasına rağmen bazı yöneticilerimizin Şampiyonluk idealleri ve buna bağlı olarak transferlerde yanlış yönlendirilmeleri sayesinde durumumuz içler acısı hale gelmiştir. Hem şampiyon olunamamış hem de büyük ekonomik yüklerin altına girilmiştir. 

Şimdi ise Belediye başkanı kamuoyunun isteğine uyarak buyurun aday olun ve takımı yönetin diyor. Ve haklıdır da. Bununla birlikte yine büyük rakamlar telefuz ediliyor. Başarının sadece trilyonlar harcanarak geleceği düşünülmektedir.  Yani ha kel Hasan ha hasan kel misali bir tablo ortaya çıkmaktadır. Unutmayalım ki başarının anahtarı sadece para değildir.

Bu vesile ile başkan adayı olacaklara şunu da söylemek isterim. Bu takım yıllık 400 milyarlık bir bütçe ile de yönetilir ve fazla abartmaya gerek yok. Sadece İDARİ VE TEKNİK KONULARDA BEYİN TAKIMINI iyi oluşturup olaya nasıl baktığınızla ilgilidir. Başkanlık için ismi geçen bazı arkadaşları resmi olarak aday olmadıkları için isimlerini zikretmek istemiyorum. Saygılı davranmak istiyorum. Ama sağlıklı düşünerek Bafra ya katkı sağlamalarını istemek en doğal hakkımız diye düşünüyorum.

Futbol sadece futbol değildir ve bu unutulmamalıdır. Futbol öncelikle bulunduğun yerdir.
SAYGILARIMLA.

Bu yazı toplam 1453 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ARŞİVDE ARA