bafra spor
25 Mayıs 2019 Cumartesi Saat 17:36
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bafra’da Atatürk Koşusu düzenlendi.
21 Ocak 2013 Pazartesi Saat 11:56
22’ncisi düzenlenen Atatürk Koşusu bugün Bafra’da yapıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 93. yıldönümü nedeniyle düzenlenen 77. Büyük Atatürk Koşusu’nda 250 genç sporcu katıldı.
 
Türk Kurtuluş Savaşını başlatmak, halk iradesine dayalı Cumhuriyet Yönetimini kurabilmek için 19 Mayısta şehrimize ayak basan Kurtuluş Savaşının mimarı Mustafa Kemal Amasya genelgesinde bu fikirlerini ortaya çıkarmış, Erzurum ve Sivas kongreleri ile fikirleri hayat bulmuştur. Anadolu da halk adına kendini yönetecek Temsil Kurulu Milli kongreden sonra kurulmuştur. Sivas’ın cepheler uzaklığı, ulaşımın zorluğu, haberleşme güçlüğü nedeniyle daha uygun olan Ankara’ya taşınmasına karar verildi.Temsil kurulu 27 Aralık 1919 ‘da keklik pınarında Ankaralı saymanlarca karşılanmış, Bundan sonra Ankara Anadolu Hükümetinin, TBMM’nin başkenti olmuştur.
 
İşte bu sebeple her sene Türkiye genelinde düzenli olarak yapılan Atatürk Koşusu ,Bafra’da da Spor Gençlik Müdürlüğü tarafından 22’ncisi düzenlendi.Atatürk Koşusuna toplamda 23 okul katıldı.Bu koşu sırasında madalya almak için 250 öğrenci birbirleriyle kıyasıya yarıştı.
 
Okullar arasında gerçekleşen Atatürk Koşusun da, dereceye girenlere madalyalar takdim edildi.1995–96–97–98 Doğumlu kız öğrencilere madalyalarını Gençlik ve Spor Müdürü Vekili İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun verirken, Aynı dalda yarışan Genç Erkek atletlere madalyalarını Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı verdi.

Muhabir Emre DİLEKBu yazı toplam 1709 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ARŞİVDE ARA