bafra spor
25 Kasım 2017 Cumartesi Saat 14:10
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAFRA SPORUN YENİ BAŞKANI
24 Ağustos 2012 Cuma Saat 21:17
Bu başlangıca bu kongre ile karar verilmesi gerekmektedir. Bu kararlılık ve cesaretin artık gösterilmesinin zamanı gelmiştir.

1930 Bafra spor 25 Temmuzda kongre yapacak. Mübarek ramazan-ı Şerif içinde başkan ve yönetimi belirlenecek. Bu kongre ile 1930 Bafra spor için yeni bir başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Çünkü buna ihtiyaç vardır. Bu başlangıca bu kongre ile karar verilmesi gerekmektedir.  Bu kararlılık ve cesaretin artık gösterilmesinin zamanı gelmiştir.

Bu başlangıç:
Kurumsallaşma
Yeni kaynaklar oluşturma ve tasarruf
Alt Yapıda yapılanma
Yerelleşme
Tesisleşme
Planlama
Ve sportif başarı Unsurlarını birlikte getirmelidir.
Bunu için yeni bir başkan ve yönetime ihtiyaç vardır. Bu başkan ve yönetim bütün bu yazdıklarımızı hedefine koymalı ve kararlılıkla uygulamalıdır.

Kim bu Başkan ve bunları kim yapabilir?

Bu Başkan;
-          Sporun içinden gelmeli,
-          Tecrübeli olmalı,
-          Bilgili olmalı,
-          Proje insanı olmalı,
-          Vizyonu olmalı,
-          Cesur olmalı,
-          Şeffaf olmalı,
-          İstişareye açık olmalı
-          Oturmasını kalkmasını konuşmasını bilen, temsil yeteneği olan biri olmalı, basın önünde televizyonlarda kulübümüzü ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edecek donanımlara sahip olmalı,
-          Başkan olunca havaya girmeyen, ayakları yere basan, ben ben ben demeyen biri olmalı,
-          Futbol dünyasında iletişim kurabilecek birikimi olmalı,
-          Ve parası olmamalı.. Çünkü Başkanlığı döneminde zengin olamayacağı zengin olursa kulübün sırtından zengin olduğu belli olmalıdır.
Herkes kafayı başkanın zenginliğine takıyor. Parası olsun istiyor. Zengin başkan da kulüp için cebinden para harcamıyor. Harcamadığı gibi yanlış uygulamalarla da kulübe büyük maddi yükler getirenler de oluyor. Bu durum hem belediyeye yük oluyor hem de borçlanma artarak takımın önü kesiliyor. Yukarıda ki özelliklerin tamamına olmasa bile bir kısmına sahip zaman zaman başkan ve yöneticilerimiz oldu. İşte o zamanlarda tesiste oldu. 

Başarıda geldi. Ama bunlar kalıcı olmadı. Biz bir maç ile kaçırılan şampiyonluk nedeniyle hiçbir başkan ve yöneticimizi başarısız ilan etmiyoruz. Bu durumlar oynadığımız ligin statüsünün cilveleridir. Ama bizim Arzumuz farklıdır. Arzumuz yeni ve planlı bir başlangıç yapılmasıdır.
Yukarıda ki vasıflara sahip ilçemiz de başkan adayı ve yöneticiler yok mu? Bizce vardır. Yeni başkan ve yönetime en az 3 yıl zaman tanınmalı ve destek olunmalıdır.
ADMİN

Bu yazı toplam 1972 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ARŞİVDE ARA