bafra spor
21 Eylül 2017 Perşembe Saat 13:38
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bafra Belediye Sporda Birlik Beraberlik Toplantısı
23 Ekim 2009 Cuma Saat 15:19
Bafra Belediye Spor Kompleksinde Sabah Saatlerinde Bafra Belediye Spor Başkanı ve Yönetimi Basınla Buluştu.

Sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor ve hepinize hoş geldiniz diyorum.

Basın dünyanın her yerinde çok önemlidir. Önemli görevler yapmaktadır. Spor basınımız Bafra da sporu her zaman destekleyici olmuştur.

Bende basınımızı her zaman takip ediyorum. Bafra’mızda ve Samsunumuz da etkili bir basının olmasından ben kendi adıma mutluluk duyuyorum. Bugüne kadar verdiğiniz destekler için Bafra belediye spor, yönetim kurulumuz ve şahsım adına sizlere ve kurumlarınıza teşekkür ediyorum.

-Kulübümüzün 30.Haziran.2009 tarihinde yapmış olduğu olağanüstü genel kurulu ile göreve geldik.

-Bafra belediye spor kulübü kurulduğu 1999 tarihinden itibaren ilk defa basına ve vatandaşlarımıza açık bir genel kurul yaptık.

-Bu ilk başka bir ilkle daha devam etti. Genel kurulumuzda iki aday olarak örnek ve medeni bir yarış sergiledik. Bu ilkler Bafra’mızda spor adına da bir milat olmuştur.

Göreve geldiğimizde kulübümüzü teslim aldığımız tabloyu bugüne kadar basınımızla ve spor kamuoyu ile paylaşmadık. Çünkü çok acil yapılması gereken çalışmalarımız vardı. Bu nedenle şu ana kadar da yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Bu yoğunluğun neler olduğunu paylaşmadan önce devraldığımız tabloyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

-Göreve geldiğimiz de kulübümüzün elektrik, telefon ve interneti kesikti. Kulübümüz hem karanlık hem de dünya ile irtibatı kesikti.

- Tesisler ve stadımız ise perişan bir haldeydi. Bu perişanlığın fotoğrafları ve CD lerini sizlerle paylaşsak gerçekten ilçemiz ve futbol adına büyük üzüntü duyardınız

- Geçmiş dönem kulübümüze hizmet etmiş Futbolculara olan borçlar nedeniyle Federasyon lisans çıkartmamıza izin vermiyordu.

- Kulübümüzün banka hesaplarına bloke konulmuş durumdaydı. Bankalar üzerinden işlem yapılması mümkün değildi.  Federasyondan gelen isim hakkımızı dahi alamıyorduk.

- İddaa Genel Müdürlüğü ve TFF nezdinde Sosyal Güvenlik Kurumu ve futbolcular tarafından alacakları için haciz konulmuştu.

— Kulübümüzün gecen sezonki biriken 220.000 TL tutarında ki iddaa gelirine eski bir yöneticisi tarafından haciz işlemi yapılmış. Bu para alınmış, bu para alınırken 20.000 TL gibi haciz masrafı da kulübümüzden çıkmış ve daha da alacağımız var diye haciz işlemi hala devam ettirilmektedir.

- Kulübümüzle sözleşmesi devam eden sadece 1 futbolcumuz bulunmaktaydı. Bu futbolcumuz da kalecimiz Ersin Köken’di. Kalecimiz ve tüm futbolcularımıza 21 maçtır. Maç başları ile ilgili bir tek kuruş ödenmemişti.

Göreve geldiğimiz gün Kulübümüz ana borçları şu şekildeydi:

1- 2007-2008 sezonu futbolcu borçları: 120.000. TL( faizler hariç)

2- 2008-2009 sezonu futbolcu borçları: 300.000. TL ( faizler hariç)

3- Sigorta borçları                                        : 340.000. TL ( Faizi işliyor)

4- Elektrik borcu                          : 24.000. TL

5- Vergi dairesi borçla                  : 215.000. TL ( faizi işliyor)

6- Personel, telefon ve firma borçları : 40.000. TL

Olmak üzere 1.039.000. TL yi aşıyordu.

İşte bizim devraldığımız tablo bu şekildeydi. Her tarafa Borçlu, tesisleri ve stadı perişan, sadece bir futbolcusu olan, hiçbir spor malzemesi, forması ve topları dahi olmayan bir kulüp durumundaydık.

Başta Belediye Başkanımız Sayın Zihni Şahin Bey’in önderliğinde yönetim kurulunda ki 7 arkadaşımızla beraber bugüne kadar iyi niyet ve samimiyetle yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Bu dönemde:

- Elektrik, telefon ve internetimizi açtırdık,

- Tesislerimizi bakıma aldık. Yatakhane ve yemekhanemizi kullanılır hale getirdik. Yatakhanemizin, nevresimleri ve karyolaları tamamen değiştirildi. Boya ve genel temizlikleri yapıldı. Tesislerimizin çevresi düzenlendi.

- 25 yıla yakındır futbola hizmet eden artık tamamen iflas etmiş olan stadımızın zemini tamamen yenilendi. Stadımız bakıma alındı. Stadımıza sürekli bakımı için 4 görevli tahsis ettik.

- Teknik direktörlüğe Erol Servet Bağlar, antrenörlüğe Nevzat Türkoğlı, Kaleci antrenörlüğüne Abdullah Ünye, masörlüğe Nurettin Arslan ve kulüp doktorluğumuza Doktor Yusuf Güney’i getirdik. Alt Yapı koordinatörlüğüne ise Adnan Özpoyraz getirildi. Alt yapımız da 7 eğiticimiz görev almaktadır.

- Teknik direktörümüz gözetiminde ve istekleri doğrultusunda sıfırdan yeni bir takım kurduk. Kurduğumuz takımda futbolcularımızın büyük bir bölümüyle 2 yıllık sözleşme yaptık. Kadromuza genç futbolcuları da kattık. Artık Kulübümüz sezon bittiğinde futbolcusu olmayan bir kulüp durumunda olmayacaktır. Her yıl 25-30 futbolcu transfer edilmesi dönemine son verdik. Hem genç futbolculara yönelmemiz, hem sözleşmelerin 2 yıllık olması hem de güçlü alt yapı oluşturmamızla kulübümüzün geleceğini garanti altına aldık.

- Alt Yapıya büyük önem verdik. Alt yapı organizasyonunda Gençlik Yetiştirme merkezi sorumlusu Adnan ÖZPOYRAZ’la beraber yeni antrenörümüz görev yapmaktadır. Futbol okulu, minik takım, yıldız takım şu günlerde yıldız takımımız Samsun’da yapılan Plaay-Of maçlarına katılmaktadır. B genç resmi maçlarının tamamladı. Ve aralıksız olarak çalışmalarını sürdürmektedir. B genç takımından 6 oyuncumuz U18 genç takımımıza çıkma başarısı göstermiştir. Bafra’da U18 genç takımımız TFF’nin tertiplediği deplasmanlı lig maçlarına katılmaktadır.Buradan değerli velilerimize duyurmak isterim ki; futbolcularımızın hemen hepsi öğrenci konumundadır. Biz önce okul sonra spor diyoruz. Bütün velilerimizin bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.   Alt yapının bütün kategorilerinde takımlarımızı oluşturduk. U 18 ligine katıldık.

- Profesyonel takımımızın ve alt yapı takımlarımızın tüm malzeme ihtiyaçlarını karşıladık.

-  Lisansları çıkartabilmemiz için 2007-2008 sezonunda futbolculara olan 120.000 TL borcu federasyonumuza ödedik. Bu futbolcular bizi 3.ligde tutan, yaşadığımız büyük felaket ve acı sonrasın da bile kulübümüze gelip takımımız için oynayacaklarını söylemiş olan futbolcularımızdı. Bir bakıma onlarla da gecikmiş olsa bile helalleşmiş olduk.

Önemli bir süreci tamamladık. Şimdi önümüzde sportif başarılar hedefi vardır. Fakat yaşadığımız bu süreçte ciddi ekonomik sıkıntılar çektik. Bunun yansımaları bu yıl ki takımımıza uzandı. Şu ana kadar federasyondan isim hakkı bedelimizi, Türkiye kupası katılım haklarımızı ve oynadığımız 2 maçın iddaa gelirini yukarıda açıkladığımız sebeplerden dolayı alamadık. Teknik kadromuz, personellerimiz ve futbolcularımız mağdur olmalarına rağmen iyi niyetle takımımızın başarısı için ter döküyorlar. Buna rağmen bu ekonomik sıkıntılar elbet de moral değerlerimiz üzerinde hepimize etki yapıyor.

Saygıdeğer basın mensupları,

İl takımlarının dahi borçlarından lisans çıkartamadığı, bazı takımlarında ligden çekildiği bir süreçte Bafra’mıza bunu yaşatmadık. Bu tablo herkesin üzerinden kalkabileceği bir tablo değildi. Yaptığımız her hizmet de Belediye Başkanımız Sayın Zihni Şahin Bey’in maddi ve manevi önderliği ve sahiplenmesi oldu. Bizleri her zaman destekledi. Kendisine huzurlarınız da hem kulübümüz hem yönetim kurulumuz hem de öncülük ettiği alt yapı ve U 18 için genç sporcularımız ve velileri adına da teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer Basın mensupları,

Bildiğiniz gibi yönetim kurulumuzda yer alan 2 arkadaşımızın istifa konuları vardır. İstifa tek taraflı bir olay olmasına rağmen. Biz bu arkadaşlarımızın iyi niyetlerine çok güveniyoruz. İki arkadaşımızla sadece bazı hususlar da görüş ayrılıklarımız oldu. Bu görüş ayrılığı kulübümüzün yapılanması ve kurumsallaşması ile ilgilidir. Temelde bu iki arkadaşımızın bakış açıları doğrudur. Fakat o yoğun dönem de yaşanılan ekonomik sıkıntılar nedeniyle kulübümüzün yapılanması ve kurumsallaşması konusunda yeterince eğilememiş olabiliriz. Önceliklerimiz farklı oldu. Biz bu iki arkadaşımızın iyi niyetleri, ciddiyetleri ve fikirlerine inanıyoruz. Onları aramız da kabul ediyoruz. Kulübümüz yönetimi taraftarı futbolcusu teknik kadrosu ile birlik ve beraberliğini en üste çıkartmak istemektedir.

Saygıdeğer basın mensupları,

Bugüne kadar kulübümüze hizmet eden herkese sonsuz teşekkürlerimi ifade ediyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet kalanlarına sağlıklı sıhhatli ömürler diliyorum.

Katılımlarınız için teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

Bu yazı toplam 1587 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ARŞİVDE ARA