bafra spor
15 Haziran 2019 Cumartesi Saat 21:16
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1930 BAFRASPORDA HOCA FACİASI
10 Ekim 2013 Perşembe Saat 21:45
Sadi Tekelioğlu, Levent Numanoğlı, Hakkı Hocaoğlu sırasıyla geldi geçti. Bize soyadı “oğlu” ile biten teknik direktörler dayanmıyor.

Sadi Tekelioğlu, Levent Numanoğlı, Hakkı Hocaoğlu sırasıyla geldi geçti. Bize soyadı “oğlu” ile biten teknik direktörler dayanmıyor. 

Sadi Tekelioğlu ile ön anlaşma yapıldı. Tekelioğlu bizi oyalandı veya kullandı. Adam Trabzonspor alt yapısına gitti. Levent Numanoğlu geldi. Adamı rahat bırakmadık. Transfer yapmadık. Hadi o da hatalıydı diyelim ve gönderildi. Zekeriya Köklükaya  ve levent Kılıç hocalarımızla başarılar elde edildi. Galibiyet ve puanlarla tanışıldı. Ama yerlerine Hakkı Hocaoğlu getirildi. Hakkı hoca 2 maçta gol bile atamadan sıfır puan çekince ipi de çekildi.


Daha 6. Haftada 4-5 hoca değiştiren bir anlayış sonuç vermez. Bu ligden geldiğimiz gibi gideriz. Bu kadar çok hoca değiştiriliyorsa her hoca kararı hatalı demektir. Takım iyi durumda değilse yapılan onlarca hatalı transferde var demektir. Şimdi Bunları irdelemenin lüzumu yok.
Görünen tek gerçek Hakkı Hocaoğlu hocanın da gönderilmesidir. Yeni hoca kim olur, onun ömrü ne kadar olur onu bilemeyiz. Ama kongre kararıyla başlayan hatalı süreç devam ediyor. Başarılı yönetimin tasfiye edilmesi, şampiyon olmuş futbolcuların az ya da çok maaşlarının sürekli ötelenip, unutulması, sezon başı hoca ve takım kurguları ile hatalar zinciri oluştu. Biz başkan ve yönetim kurulunu tanıyoruz. İyi niyetli yöneticilerimiz var. Ama transfer tahtasının kapalı olması, hesapların blokeli durumu, iddia gelirlerinde haciz bulunması herkesinde elini kolunu bağladığı da bir gerçek. Yani ekonomik sıkıntılarda var. Bunlara rağmen bazı hatalar yapılmamalıydı. Elde ki imkanlarla daha şeylere imzalar atılabilirdi.
Şimdi bütün bunları geride bırakalım. Takım Baframızın takımı. Sahip çıkmamız hepimizin boynunun borcudur. Ne yapılması gerektiği konusunda yıllardır yazıp duruyoruz. Dinler gibi görünüyorlar, kongre süreçlerinde ve kongrelerden sonra mesafeler yaşıyoruz. Dinlenmediğimizi görüyoruz. Bu nedenle bu sefer reçete yazmıyoruz. Gelin bu durumdan nasıl kurtuluruz. Neler yapmalıyız buna başlayalım diyoruz. 
Bu yazı toplam 4215 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
ARŞİVDE ARA